Zaujal Vás některý z naších přípravků? Již můžete objednat online objednat

O nás

Česká společnost FYTOVITA, spol. s r. o. vyrábí pomocné rostlinné přípravky na bázi mykoparazitických hub. Spolu s firmou AGRITEC, výzkum, šlechtění a služby s.r.o. se dlouhodobě podílí na řešení projektů zaměřených na biologickou ochranu rostlin. FYTOVITA, spol. s r. o. je také aktivním účastníkem evropského projektu INBIOSOIL .

Historie

Společnost FYTOVITA, spol. s r. o. byla založena v roce 1993. Její zakladatelé stáli u počátku vývoje biologických pesticidů v České republice, který spadá do osmdesátých let minulého století. V této době byla vyvinuta originální česká technologie povrchové fermentace, kterou firma používá dodnes. Jedním z prvních výrobků byl přípravek na bázi houby Beauveria bassiana proti mandelince bramborové a přípravek na bázi houby Trichoderma harzianum na ochranu okrasných rostlin a dřevin a k moření osiva hrachu proti komplexu půdních patogenů.

Firma má letité zkušenosti s výrobou širokého spektra antagonistických hub metodou povrchové fermentace. Jde např. o houby rodu Beauveria, Trichoderma, Clonostachys, Metarhizium atd.

Pro zahraniční trh vyrábí firma přípravek na bázi houby rodu Trichoderma, který pozitivně ovlivňuje klíčení rostlin a jejich zdravotní stav.

Na českém trhu v současné době nabízí firma FYTOVITA, spol. s r. o. pomocné rostlinné přípravky GLIOREX a CLONOPLUS a pomocný půdní přípravek POLYMIX. Jde o přípravky na bázi hub přirozeně se vyskytujících v půdě, které jsou schopny redukovat klidová stádia (sklerocia a mikrosklerocia) řady patogenů (Claviceps, Sclerotinia, Botrytis, Rhizoctonia, Verticillium), urychlují rozklad organických zbytků v půdě a tím zvyšují příjem živin z půdy. Zvyšují počet vzešlých rostlin a pozitivně ovlivňují dynamiku růstu.

Produkty jsou certifikovány pro ekologické zemědělství.

OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH A DALŠÍCH ZPRACOVÁVANÝCH ÚDAJŮ

V případě dotazu nás neváhejte kontaktovatkontakt
FYTOVITA, spol. s r.o. Ostrožská Lhota 413 68723 Ostrožská Lhota tel.: +420 723 198 783 tel.: +420 602 767 144
© FYTOVITA - 2015 Tvorba www stránek | Machin.cz
Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím